CROSS TRAINING: WTOREK, CZWARTEK 19.45 – 20.45

Na czym polegają zajęcia

Cross Training to rewelacyjny trening wytrzymałościowo- siłowy oparty na dużej intensywności, zmienności ruchów przy zaangażowaniu całego ciała, który ma podnieść wydolność naszego organizmu. Cross Training wymaga dość dobrej formy fizycznej. W systemie tym wykorzystujemy ruchy funkcjonalne, ćwiczenia siłowe z obciążeniem zewnętrznym ( kettelbell), ćwiczenia gimnastyczne( ringi, drążek), z obciążeniem własnego ciała( pompki, siady) jak również cardio( skakanka, bieganie).Intensywność jest większa, a czas odpoczynku krótszy niż w przypadku klasycznego treningu , do tego dochodzą elementy pozytywnej rywalizacji w grupie, wzajemnej motywacji i świetnej zabawy.

5 powodów dla , których warto wypróbować  cross training
1) czas treningu -zajęcia są krótkie, a więc idealne dla osób, które nie maja dużo wolnego czasu. Dzięki intensywności treningu juz ok 30 min.ćwiczeń wykonywanych 2 razy w tygodniu wpływa na poprawę pracy systemu sercowo-naczyniowego, zwiekszenie  siły mięśni, utratę masy tłuszczowej i właściwe utrzymanie masy mięśniowej.
2)widoczne postępy -trening pozytywnie wpłynie na wytrzymałość mięśni, elastyczność, zwinność, prędkość, koordynacje, równowagę , jędrność i rzeźbę mięśni
3)zróżnicowane ćwiczenia- celem treningu jest wypracowanie formy w najbardziej kompletnym wymiarze czyli równowagi ciała odpowiednio wyważonej między siłą a wytrzymałością. Dlatego też ćwiczenia są zróżnicowane. Ten rodzaj treningu pomaga uniknąć rutyny, oferując wiele odmiennych zestawów ćwiczen.
4)motywacja grupy– walka z czasem a przez to z samym sobą.Z biegiem zajęć bedziesz wykonywał wiecej powtórzeń danego ćwiczenia w tym samym czasie.Bardzo istotna jest tutaj obecność grupy, która motywuje do wysiłku ponad miarę, bo skoro inni ćwiczą też dam radę.
5) brak dużych wymagań sprzętowych– aby uprawiać cross training nie musisz inwestować w ciężki sprzęt czy specjalistyczne maszyny do ćwiczeń.

Prowadzenie

Marta Góralczyk
Dla kogo są zajęcia ?

Dla kogo jest przeznaczony crossfit? Dla każdego, kto chce być aktywny ruchowo, niezależnie od tego, w jakim jest wieku, czy uprawia już jakąś dyscyplinę sportową, jaki jest poziom jego kondycji fizycznej i jaki cel zamierza osiągnąć dzięki treningowi. Niestety, istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają uprawianie tej dyscypliny. Sprawdź, dla kogo jest przeznaczony crossfit, a kto powinien z niego zrezygnować.

Trudność zajęć
Wytrzymałość
0
Siła
0
Koordynacja
0
Działanie zajęć
Koordynacja ruchowa
0
Wydolność tlenowa
0
Spalanie tkanki tłuszczowej
0