Trening personalny

Czym jest

Trening personalny

Nie masz na tyle silnej woli, by samemu systematycznie i rzetelnie ćwiczyć Trener personalny (trener osobisty) jest osobą, która pomoże Ci, urozmaici Twój trening by nie było monotonnych ćwiczeń, ułoży i poprowadzi go tak aby Twoje efekty stały się faktem!!! Dla trenera osobistego punktem wyjścia są Twoje indywidualne potrzeby. Dla osiągnięcia pożądanej kondycji fizycznej i sylwetki skomponujemy optymalny trening dobrany do Twoich potrzeb i możliwości, uwzględniając Twój stan zdrowia, warunki fizyczne, oraz charakter. Trening personalny pozwala tworzyć indywidualne rozwiązania. Dzięki nim można wyznaczyć najskuteczniejszą drogę do osiągnięcia pożądanych celów,w tym modelowania sylwetki, poprawę kondycji fizycznej czy profilaktykę zdrowotną. Dodatkowo indywidualny program treningowy pozwala czerpać dużo przyjemności z podejmowanej aktywności fizycznej, uczy czucia ciała oraz dodaje energii życiowej i pozwala uwierzyć w szybkie zmiany. Trener osobisty dba o bezpieczeństwo ćwiczeń,ale również o technikę ich wykonania przez co każda chwila spędzona na siłowni jest bardziej efektywna i skuteczna. Nasi trenerzy zapewnią Ci osiągnięcie najkorzystniejszych rezultatów,a dodatkowo zadbają o to żebyś był(a) przez cały czas zmotywowany(a) i pełen(a) zapału do osiągnięcia upragnionej formy i wyglądu

Praca trenera osobistego rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu dzięki któremu poznaje on charakter, stan zdrowia, kondycję oraz nawyki swojego klienta. Na jego podstawie opracowywany jest szczegółowy program ćwiczeń. Jest to też ważne źródło wiedzy dla trenera w jaki sposób skutecznie motywować klienta do ćwiczeń i utrzymywania diety, tak aby utrwalić w nim nawyki związane z dietą i odpowiednim odżywianiem się. Biorąc pod uwagę potrzeby klienta i cel jaki chce on osiągnąć ustala się częstotliwość i charakter spotkań. Podczas nich trener demonstruje właściwą technikę ćwiczeń, motywuje klienta i dba o jego bezpieczeństwo. Plan poszczególnych zajęć musi być szczegółowo opracowany tak aby jak najpełniej wykorzystać przeznaczony na nie czas, pamiętając o rozgrzewce i ćwiczeniach wyciszających na koniec. Indywidualny charakter spotkań ma kluczowe znaczenie dla efektów treningu, które są o wiele lepsze niż w przypadku zajęć grupowych nie tylko dzięki silniejszej motywacji, ale również dlatego, że trener osobisty pełni rolę strażnika kondycji fizycznej i wagi.

FUNKCJONALNY TRENING MEDYCZNY

FUNKCJONALNY TRENING MEDYCZNY

powstały w Niemczech i Skandynawii, gdzie fizjoterapia i przygotowanie motoryczne są na najwyższym światowym poziomie.Trening medyczny to połączenie treningu personalnego oraz fizjoterapii.Zajęcia dedykowane dla ludzi, którzy chcą bezpiecznie powrócić do pełnej formy sportowej po URAZIE, OPERACJI i którzy są już po okresie rehabilitacji, a także tym, których celem jest poprawa efektywności treningu.Trening Medyczny skierowany jest do osób, które po wyjściu z gabinetu fizjoterapeutycznego ( zakończeniu rehabilitacji) potrzebują kontynuacji. Opiera się on na poprawie proprio.cepcji ( orientacji ułożenia części ciała), czyli czucia głębokiego. Głównym założeniem tej formy treningu jest zwiększenie motorycznej kontroli ciała poprzez ćwiczenia angażujące całe łańcuchy mięśniowe, a nie tylko wyizolowane mięśnie.

FUNKCJONALNY TRENING MEDYCZNY – WSKAZANIA :

– otyłość

– przewlekłe bóle kręgosłupa i stawów obwodowych

– stany po złamaniach,zwichnięciach, skręceniach

– powrót do pełnej ruchomości i wydolności po operacjach

– profilaktyka osteoporozy

– stan po artroskopii stawu kolanowego, barkowego

– endoproteza stawu biodrowego

– endoproteza stawu kolanowego

– wybrane jednostki neurologiczne

 

 FUNKCJONALNY TRENING MEDYCZNY – KORZYŚCI:

– Zmniejszenie dolegliwości bólowych

– poprawa ruchomości stawów

-poprawa wytrzymałości chrząstki stawowej,więzadeł, ścięgien i mięśni,

-poprawa wytrzymałości, siły i koordynacji,

-poprawa jakości czynności dnia codziennego oraz umiejętności sportowych

-nauka kompensacji utraconej funkcji

-profilaktyka urazów

-zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej

-propagowanie aktywnego trybu życia po okresie ograniczeń

CENNIK TRENING PERSONALNY LUB FUNKCJONALNY TRENING MEDYCZNY:

1 TRENING  – 70 ZŁ

PAKIET 4 TRENINGÓW – 260 ZŁ

PAKIET 8 TRENINGÓW – 480 ZŁ

PAKIET 10 TRENINGÓW – 550 ZŁ

5 wejść na siłownię do pakietu treningowego (1 osoba) – 60 zł

10 wejść na siłownie do pakietu treningowego (1 osoba) – 110 zł