ZAJĘCIA FITNESS

Fitness to filozofia

To styl życia przejawiający się troską o własne szeroko pojmowane zdrowie i sprawność fizyczną. Być fit to być aktywnym i zaangażowanym w pielęgnowanie własnego potencjału, zarówno fizycznego, jak i intelektualnego, emocjonalnego oraz społecznego.

Nadrzędnym celem aktywności fitness jest „czuć się dobrze z samym sobą”. Będąc świadomym swoich możliwości, nieustannie się doskonaląc, czuć się bezpiecznie i pewnie we wszystkich obszarach życia: na publicznym wystąpieniu w pracy, na samotnej wędrówce po górach, na imprezie u znajomych, na basenie z dziećmi, na rowerach z wnukami itp.W takim stylu życia niewątpliwie istotną rolę odgrywa świadoma i systematyczna aktywność fizyczna, która może być realizowana pod postacią różnego rodzaju ćwiczeń, wszechstronnie oddziałujących na naszą psychosomatyczną osobowość. Są to jak gdyby „narzędzia”, umożliwiające osiąganie celów związanych ze zdrowym i aktywnym stylem życia. I tak jak skuteczność wykonywanej pracy zależy od właściwie dobranych i zastosowanych narzędzi, tak efektywność naszych działań w dbałości o zdrowie i sprawność fizyczną w znacznej mierze zależy od właściwie dobranych form aktywności fizycznej, na których opiera się trening fitness.

I podobnie jak nie ma jednego najlepszego narzędzia, którym możemy wszystko zrobić i zreperować, tak nie ma jednej, najlepszej formy zajęć fitness, która pozwoli w optymalnym stopniu kształtować wszystkie komponenty naszej prozdrowotnej sprawności fizycznej (m.in. funkcje krążeniowo-oddechowe, siłę i wytrzymałość mięśni, gibkość, koordynację i względną szczupłość ciała). Różnorodność zajęć proponowanych przez nas pozwoli państwu na pewno wybrać najbardziej odpowiednią formę ćwiczeń dla siebie. Staraliśmy się dobrać zajęcia tak aby każdy znalazł coś dla siebie. Wśród propozycji znajdą państwo zajęcia o mniejszej intensywności jak TRENING ZDROWIA dla osób oczekujących poprawy jakości funkcjonowania aparatu ruchowego,poprzez zajęcia na TRX trening do którego używamy masy własnego ciała podwieszonego na linach, poprzez zajęcia TRENINGU INTERWAŁOWEGO z wykorzystaniem różnych przyrządów jak sztangi, kettle, elastyczne taśmy, kończąc na CROSSFIT łączącym elementy gimnastyki lekkoatletyki z podnoszeniem ciężarów