CROSSFIT

Czym jest

Crossfit 

CrossFit jest rodzajem treningu, w którym dominują ruchy wielostawowe łączące formy ćwiczeń siłowych oraz wytrzymałościowych z elementami gimnastycznymi, lekkoatletyki i podnoszenia ciężarów. Jego podstawą są ruchy funkcjonalne, czyli takie, które towarzyszą nam w życiu codziennym. Tym co odróżnia CrossFit od innych form treningu jest zmiennność i intensywność ćwiczeń.

CrossFit przeznaczony jest dla każdego, kto chce pozostać aktywny fizycznie, niezależnie od tego w jakim jest wieku, jakie doświadczenie w innych dziedzinach sportu posiada, czy jaki jest ogólny poziom jego kondycji oraz cel treningu.

Największą zaletą CrossFit jest to, że intensywność ćwiczeń jest dostosowana indywidualnie do danej osoby i do jej predyspozycji, a podstawowym warunkiem powodzenia treningu jest jego regularność oraz zwiększanie intensywności w miarę wzrostu wytrenowania.

Trening CrossFit jest m.in. formą treningu cardio, w którym tętno znajduje się w tzw. strefie „fat burning zone”, czyli na poziomie 60-70 proc. tętna maksymalnego. Dzięki dostarczeniu do organizmu odpowiedniej ilości tlenu, dochodzi do przekształcenia tłuszczów w energię. Taki rodzaj treningu reguluje gospodarkę hormonalną, m.in. produkcję hormonów, takich jak somatotropina i insulina (CrossFit pozwala utrzymać stały poziom insuliny we krwi, co zapobiega atakom wilczego głodu i tyciu), które pozytywnie wpływają na metabolizm.

Dzięki wielu zaletom Crossfit jest doskonałą alternatywą dla osób, które:

  • chcą schudnąć,
  • chcą wymodelować sylwetkę,
  • chcą poprawić wydolność organizmu i kondycję,
  • są przemęczone i prowadzą stresujący tryb życia,
  • chcą poprawić swoje wyniki sportowe,
  • są znudzone monotonią ćwiczeń.
Nie wiesz jak sam zacząć ?

Zapraszamy na zajęcia

Wtorek, Czwartek 19.45 - 20.45

CROSS - TRAINING

Połączenie tradycyjnego treningu na stepie z elementami treningu funkcjonalnego oraz treningu z użyciem specjalnych sztang.